Öyküsü
aynen

Gök Nerede

2015

aynen
aynen

Sanatçı 2014 yazında 3. albümü “Gök Nerede”nin hazırlıklarına başladı. Can Güngör prodüktörlüğünde, Studio Bee’de, Baran Göksu ve Umut Çetin’in katkılarıyla kaydedilen, ağırlığı yine Mabel Matiz bestelerinden oluşan 14 şarkılık albüm, 4 aylık yoğun bir kayıt sürecinin ardından 13 Şubat 2015’te yayınlandı. 

Albüm, akustik band temasının altını bir kez daha çizerken, bu sefer daha pop bir yaklaşım sergiliyor ve nadiren de olsa ilk elektronik tınıların sinyalini veriyordu. 

Albümün fotoğraflarını Aytekin Yalçın çekti.

Albümden sırasıyla yayınlanan Gel ve Sarışın klipleri büyük ses getirdi ve her iki şarkı da radyo tv listelerinde 1 numaraya kadar yükseldi. Sanatçının tasavvufi öğeler taşıyan ilk eseri sayılabilecek “Gel”, kısa sürede Youtube’da 100 Milyon izlenmeye ulaşarak dönemin rekorlarından birine imza attı. Albümün 3. video klibi, bir Nazan Öncel cover’ı olan ‘Bir Hadise Var’a çekildi. Bu şarkı da Türkiye listelerinde 1 numaraya kadar yükseldi. Zaman içinde albümden iki şarkıya daha (Ahu, Gök Nerede) klip çekildi. Evgeny Grinko’nun ‘Valse’ adlı eserine Türkçe sözler yazılarak şarkı haline getirilen ‘Vals’, albümde bir diğer öne çıkan eser oldu.

Gök Nerede albümü 2015 yıl sonu değerlendirmelerinde önce iTunes Music Türkiye tarafından, akabinde Radikal gazetesi okurları tarafından peş peşe “Yılın Albümü” seçildi.